Prezenty dla dzieci z bocheńskiego szpitala

Prezenty dla dzieci z bocheńskiego szpitala
Święty Mikołaj odwiedził dziś oddział dziecięcy bocheńskiego szpitala. Towarzyszyli mu starosta Adam Korta oraz Jarosław Kycia, dyrektor placówki. Głównymi inicjatorami świątecznego zamieszania byli przedstawiciele Stowarzyszenia Przyjaciół Szkoły Podstawowej nr 1 w Bochni „Jachowicz – tradycja – kultura”, którzy oprócz pięknych prezentów dodatkowo przywieźli mnóstwo zabawek do szpitalnej świetlicy .
– To co dziś przekazujemy to dar serca wielu instytucji, ale też osób prywatnych, które włączyły się do naszej akcji – podkreśla Beata Drużkowska ze stowarzyszenia, koordynatorka zbiórki darów dla dzieci z bocheńskiego szpitala. Zbiórka trwała od października. Jej efekt zaskoczył samych organizatorów.
W rolę Mikołaja, który zawitał do szpitala wcielił się ks. Marek. Każde z dzieci hospitalizowanych na oddziale otrzymało wspaniały prezent, podarunki wręczał także starosta Adam Korta.
– To taki mały miły akcent, który pozwoli wszystkim tym dzieciom, choć na chwilę zapomnieć o chorobie – mówił gospodarz powiatu bocheńskiego.
Starosta przy okazji mikołajkowej wizyty złożył świąteczne życzenia personelowi oddziału, a na ręce dyrektora Jarosława Kycia, także całej załodze placówki.
W zorganizowanie zbiórki włączyli się: uczniowie z rodzicami, dyrekcja i nauczyciele SP nr 1 w Bochni, Luiza Sawicka-Hofstede i Mirosław Cibor z Fundacji Auxilium, Bogdan i Włodzimierz Chwastek z firmy Cold, Hurtownia Miś z Bochni, Katarzyna Knap z siłowni Ladies Team, Wiesław i Agnieszka Żukowska, Barbara i Sławomir Wzorek, Burmistrz Stefan Kolawiński, wydział promocji UM w Bochni, Iwona i Mariusz Palej, Urząd Gminy Rzezawa, Marzena i Stanisław Szydłowscy.

__

Szpital Bochnia