Zmiany w szpitalnej kaplicy

Trwa remont kaplicy w Szpitalu Powiatowym w Bochni. Po zakończeniu prac odbędzie się uroczyste poświęcenie kaplicy i nadanie jej nowych patronów: Matki Bożej Bocheńskiej i bł. Marty Wieckiej.

– Kaplica zyska nową przestrzeń. Po remoncie będzie miała blisko 40 metrów kwadratowych – wyjaśnia Jarosław Kycia, dyrektor Szpitala Powiatowego w Bochni.

To jeszcze nie koniec zmian. Zdecydowano się także na przeniesienie w głąb kaplicy zakrystii, która do tej pory była zlokalizowana po przeciwnej stronie korytarza.

Podczas remontu zostaną wymienione  meble. Stare zniszczone ławki zastąpią nowe.

– Renowację przejdzie też główny obraz w kaplicy przedstawiający Matkę Bożą Bocheńską. Do kaplicy trafi też nowy obraz bł. Marty Wieckiej – wylicza ks.  Dariusz Bugajski, kapelan Szpitala Powiatowego w Bochni.

Zwykłe okna w kaplicy zastąpią piękne witraże przedstawiające św. i bł. związanych ze służbą zdrowia. Będą to: św. Łukasz, św. Jan Boży, św. Kamil i bł. Hanna Chrzanowska.

W planach jest montaż witraży w drzwiach przedstawiających św. Józefa i św. Ritę.

Prace remontowe są już w zaawansowanej fazie. Osoby, które chciały, by wesprzeć remont kaplicy, mogą się kontaktować z  ks. Dariuszem Bugajskim.

SPZOZ Bochnia

Please follow and like us: