Klub Honorowych Dawców Krwi w KPP w Bochni

Pod koniec 2018 r. roku w Komendzie Powiatowej Policji w Bochni odbyło się spotkanie założycielskie Klubu Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża.

Głównym celem Klubu  jest  rozwój, propagowanie i popularyzowanie idei krwiodawstwa, ze szczególnym podkreśleniem bezinteresowności daru krwi,  a w szczególności dążenie do zabezpieczenia odpowiedniej ilości krwi i jej składników dla potrzeb lecznictwa.

Pomysł powołania Klubu wziął się z faktu, że od kilku lat funkcjonariusze KPP w Bochni honorowo oddają krew zarówno bez okazji, jak również w trakcie rozpropagowanych akcji.

Trzeba pamiętać, że krwi nie da się wyprodukować w żaden sposób, pomimo daleko zaawansowanych technologii. Jest ona lekiem, którego nie można zastąpić. A zapotrzebowanie na krew rośnie – zwiększa je rozwój medycyny i ratownictwa medycznego, coraz więcej zachorowań na nowotwory,  wypadki komunikacyjne, a także to, że starzejemy się jako społeczeństwo.

Jedynym sposobem zabezpieczenia zasobów krwi jest jej regularne, bezpłatne oddawanie przez honorowych dawców, przez cały rok.
________

KPP Bochnia

Please follow and like us: