Mróz i zimno będą jeszcze przez kilka dni… Reagujmy na osoby będące w potrzebie

W dniu  21 stycznia br. w Ispinii gm. Drwinia, samochód mieszkańca Białegostoku uległ awarii i został przez niego zaparkowany na poboczu. Mężczyzna opuścił swój pojazd i udał się w nikomu nieznanym kierunku.

Dzięki szybkiej reakcji policji, która została powiadomiona przez mieszkańców o dziwnie zachowującym się mężczyźnie, udało się go w porę odnaleźć w sąsiednim powiecie. Jednak pomimo tego i tak trafił do szpitala z powodu mocnego wychłodzenia organizmu.

Ze względu na panujące obecnie niskie temperatury policjanci zwracają się do wszystkich z apelem o to, aby nie byli obojętni na czyjąś krzywdę. Na wychłodzenie organizmu są szczególnie narażeni bezdomni, osoby starsze i osoby nietrzeźwe przebywające na dworze. Jeśli widzimy takiego człowieka, nie wahajmy się zadzwonić na numer alarmowy aby powiadomić o tym funkcjonariuszy. Każde takie zgłoszenie jest natychmiast sprawdzane.

Pamiętajmy, jeden telefon może uratować czyjeś życie! Jeżeli widzisz, że ktoś potrzebuje pomocy – zareaguj. Poinformuj odpowiednie służby. Wystarczy zadzwonić  pod numer 112 lub 997 lub 986, by uchronić kogoś od wychłodzenia i uratować czyjeś życie.

KPP Bochnia