Powiatowe eliminacje do 42 Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

26 kwietnia 2019 r. w Zespole Szkolno–Przedszkolnym, na terenie Miasteczka Komunikacyjnego w Mikluszowicach odbyły się Powiatowe eliminacje do 42 Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Rywalizacja uczestników turnieju była dwuetapowa. W pierwszej części wszyscy zawodnicy rozwiązywali test ze znajomości przepisów ruchu drogowego, a w drugiej części, na terenie miasteczka, zaliczali praktyczny egzamin z zasad poruszania się w warunkach ruchu drogowego.

W pierwszej kategorii wiekowej (10-12 lat) najlepsza okazała się drużyna Zespołu Szkolo-Przedszkolnego w Mikluszowicach, drugie miejsce zajęli uczniowie Zespołu Szkół Gminnych w Nieszkowicach Wielkich, a trzecie miejsce uczniowie z Dąbrówki.

W kategorii wiekowej powyżej 12 lat triumfowali również uczniowie z Mikluszowic, drugie miejsce przypadło Nieszkowicom Wielkim, a trzecie uczniom gimnazjum w Łapanowie.

Po konkurencjach praktycznych odbyła się uroczystość zakończenia turnieju, połączona z ogłoszeniem wyników i wręczeniem nagród.

KPP Bochnia

Please follow and like us: