Kolejne działania bocheńskich policjantów i funkcjonariuszy Urzędu Celnego wymierzone w nielegalny hazard

Bocheńscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą wraz z funkcjonariuszami Małopolskiego Urzędu Celnego w Krakowie kolejny raz przeprowadzili wspólne działania ukierunkowane na zwalczanie przestępczości związanej z prowadzeniem nielegalnych gier na automatach. Tym razem mundurowi zabezpieczyli 7 tego typu urządzeń.

Kontrole przeprowadzono w dwóch punktach, działających na terenie Bochni. Zarówno w jednym jak i drugim lokalu ujawniono łącznie siedem urządzeń do gier hazardowych. Gry kontrolne przeprowadzone na urządzeniach potwierdziły, że wykorzystywane są one do przestępczego procederu nielegalnych gier w rozumieniu ustawy o grach hazardowych.

W związku ze stwierdzonymi nieprawidłowościami i podejrzeniem popełnienia przestępstwa z art. 107 kks, po zakończeniu czynności  automaty do gier zabezpieczono, a w tej sprawie będzie prowadzone dalsze postępowanie przygotowawcze.

Przypominamy, że od 1 kwietnia 2017 r. zmieniły się zasady organizowania gier na automatach. Zgodnie z nowymi przepisami ustawy o grach hazardowych zostały one objęte monopolem państwa, co oznacza, że poza kasynem można na nich grać wyłącznie w salonach gry, należących do Totalizatora Sportowego.

dav

KPP Bochnia