Bochnia: Skuteczna walka Policji z nielegalnym hazardem

Dzięki wspólnej akcji bocheńskich Policjantów i funkcjonariuszy Małopolskiego Urzędu Celnego w Krakowie walka z nielegalnym hazardem na terenie solnego grodu przynosi kolejne efekty. Tym razem zabezpieczono 8 automatów do gier hazardowych, które uruchomione zostały na terenie dwóch punktów w Bochni.

Kontrole przeprowadzono w rejonie ulicy Floris i Poniatowskiego. Zarówno w jednym jak i drugim lokalu ujawniono łącznie osiem urządzeń do gier hazardowych. Gry kontrolne przeprowadzone na urządzeniach potwierdziły, że wykorzystywane są one do przestępczego procederu nielegalnych gier w rozumieniu ustawy o grach hazardowych.

W związku ze stwierdzonymi nieprawidłowościami i podejrzeniem popełnienia przestępstwa z art. 107 kks, automaty do gier zabezpieczono, a w tej sprawie będzie prowadzone dalsze postępowanie przygotowawcze.

Przypominamy, że od 1 kwietnia 2017 r. zmieniły się zasady organizowania gier na automatach. Zgodnie z nowymi przepisami ustawy o grach hazardowych zostały one objęte monopolem państwa, co oznacza, że poza kasynem można na nich grać wyłącznie w salonach gry, należących do Totalizatora Sportowego.

KPP Bochnia