Powiatowe obchody Święta Policji KPP w Bochni [ZDJĘCIA]

25 lipca 2019 roku odbyły się powiatowe obchody Święta Policji, podczas których policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Bochni zostali mianowani na wyższe stopnie policyjne. Uroczystość odbyła się w Sali balowej Zamku w Nowym Wiśniczu.

Obchody 100-lecia istnienia policji Państwowej w powiecie bocheńskim rozpoczęły się już 21 lipca br., mszą świętą w intencji funkcjonariuszy i pracowników Komendy Powiatowej Policji w Bochni, którą w Bazylice Św. Mikołaja w Bochni odprawił Zastępca Diecezjalnego Duszpasterza. ks. dr Kazimierz Fąfara. 24 lipca br., Komendant Powiatowy Policji w Bochni insp. Jerzy Polczyk, wraz ze Starostą Bocheńskim Panem Adamem Kortą i Przewodniczącą Rady Powiatu Bocheńskiego Panią Bernadettą Gąsiorek odsłonili tablicę upamiętniającą 100. rocznicę powołania Policji Państwowej, ufundowaną na tą okoliczność przez samorząd powiatu bocheńskiego.

25 lipca br., na Zamku w Nowym Wiśniczu odbyły się główne uroczystości powiatowych obchodów Święta Policji, w których udział wzięli: Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie inspektor Piotr Morajko, Komendant Powiatowy Policji w Bochni inspektor Jerzy Polczyk wraz z zastępcą nadkomisarzem Łukaszem Radziętą, a także funkcjonariusze i pracownicy bocheńskiej Policji.

Uroczystość uświetnili swoją obecnością: Radny Województwa Małopolskiego Pan Stanisław Bukowiec, przedstawiciele samorządu lokalnego z panem Starostą Bocheńskim Adamem Kortą na czele, przedstawiciele służb i instytucji współpracujących z Policją, jak również ks. prof. Stanisław Sojka Duszpasterz Diecezjalny Policji.

W trakcie uroczystości na wyższe stopnie policyjne awansowano 51 funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Bochni i Komisariatu Policji w nowym Wiśniczu.

Awans na stopień inspektora Policji z dniem 24 Lipca 2019 roku otrzymał Komendant Powiatowy Policji w Bochni, któremu w dniu uroczystości akt nominacyjny na wyższy stopień policyjny wręczył Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie inspektror Piotr Morajko.

W dowód uznania za zaangażowanie w realizację zadań  na rzecz poprawy bezpieczeństwa na terenie gminy 6 funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Bochni odebrało nagrody motywacyjne ze środków finansowych przekazanych przez Wójta Gminy Bochnia Pana Marka Bzdeka.

Również w dowód uznania za zasługi i działalność dla Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów, 11 funkcjonariuszy otrzymało odznaczenia z rąk  aspiranta sztabowego Konrada Nowaczka  Wiceprzewodniczącego Zarządu Wojewódzkiego  NSZZ Policjantów Województwa Małopolskiego.

W trakcie uroczystości Komendant Powiatowy Policji w Bochni insp. Jerzy Polczyk podziękował wszystkim osobom, które osobiście i z wielkim zaangażowaniem włączyły się w organizację obchodów 100-lecia Policji Państwowej, a w dowód wdzięczności wręczył wyróżnionym okolicznościowe listy.

Podczas przemówień padło wiele ważnych i ciepłych słów, szczególnie w stronę policjantek i policjantów Komendy Powiatowej Policji w Bochni za wytrwałą służbę i profesjonalizm w podejmowanych działaniach. Szczególne podziękowania skierowano do rodzin funkcjonariuszy, bez wsparcia których tak ofiarna służba bocheńskich funkcjonariuszy nei byłaby możliwa. Słowa uznania i podziękowania skierowano również do pracowników Komendy Powiatowej Policji w Bochni, którzy swoją pracą codziennie wspierają służbę bocheńskich policjantów.

Na uwagę zasługuje również wspaniała oprawa muzyczna uroczystości, którą Policja zawdzięcza Młodzieżowej Orkiestrze z Baczkowa. Tuż po uroczystości wszyscy uczestnicy mogli wysłuchać wspaniałego koncertu i poznać kunszt muzyczny młodych muzyków z Baczkowa.

SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC

KPP Bochnia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *