Bochnia: Podpisano umowę na przekazanie funduszy na zakup karetki

Bocheński szpital otrzymał 400 tysięcy złotych z Ministerstwa Zdrowia na zakup nowoczesnej karetki. Umowę potwierdzająca przekazanie funduszy podpisała dziś Józefa Szczurek-Żelazko Wiceminister Zdrowia. W spotkaniu wzięli udział Jarosław Kycia, dyrektor Szpitala Powiatowego w Bochni i  Adam Korta Starosta Powiatu Bocheńskiego.

– Karetki docierające z pomocą do chorych są zwykle mocno wyeksploatowane. Pracują  bowiem w trudnym terenie. Dlatego każde wsparcie, które pomoże nam odświeżyć tabor  jest dla nas bardzo cenne – mówi Adam Korta starosta powiatu bocheńskiego.

Bocheński szpital jest jednym z 16 w Małopolsce i 200 w Polsce, które otrzymały fundusze na zakup karetki z Ministerstwa Zdrowia.

– Inwestujemy w poprawę systemu ratownictwa medycznego, ponieważ bardzo ważne jest, aby pomoc medyczna docierała do pacjentów zawsze na Czas  – mówiła Józefa Szczurek-Żelazko, Wiceminister Zdrowia.

Dobrą wiadomość, o tym, że będą fundusze na zakup dyrektor szpitala otrzymał  już kilka tygodni temu.

– Ogłosiliśmy więc przetarg na zakup pojazdu, który dzisiaj zostanie rozstrzygnięty  – powiedział Jarosław Kycia, dyrektor Szpitala Powiatowego w Bochni.

Nowy pojazd trafi do Bochni w ciągu najbliższych kilku tygodni.

SPZOZ Bochnia