Bochnia: Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy ukradli bawiącym się w parku 9-latkom saszetkę z telefonami i portfelem

Dwóch mężczyzn, wykorzystując chwilę nieuwagi bawiących się w parku 9-latków ukradło im saszetkę, w której dzieci trzymały telefony i portfel. Dzięki szybkiej reakcji policjantów komisariatu policji w Nowym Wiśniczu sprawców zatrzymano, a skradzione przedmioty zostały zwrócone właścicielom.

Do zdarzenia doszło w sobotę (28 września), tuż po godz. 11.00. Dyżurny KPP w Bochni otrzymał zgłoszenie o dwóch mężczyznach, którzy mieli okraść bawiące się w parku dzieci. Sprawcy zabrali  saszetkę z telefonami i portfelem, a następnie oddalili się z miejsca kradzieży w nieznanym kierunku. Okazało się, że złodzieje wykorzystali chwilę nieuwagi dwóch 9-latków, którzy pozostawili saszetkę wraz z zawartością na czas zabawy przy jednej z ramp dla rolkarzy. Mundurowi ustalili  rysopis sprawców, tj. dwóch mężczyzn w wieku 30-40 lat, którzy na głowie mieli jasne czapki z daszkiem i ubrani byli w grube zimowe kurtki. Policjanci przekazali uzyskane informacje dyżurnemu, które następnie trafiły do wszystkich patroli w mieście. Kilka minut później sprawcy kradzieży, 43-letni mieszkaniec Nowego Wiśnicza i 36-letni mieszkaniec Bochni zostali zatrzymani i przewiezieni do Komendy Powiatowej w Bochni, gdzie zostali przesłuchani i obaj usłyszeli zarzut kradzieży. Zatrzymani mężczyźni z uwagi na częste konflikty z prawem są znani bocheńskiej policji, a fakt że kradzieży w parku Uzbornia dopuścili się  w tzw. recydywa, grozi im kara nawet 7,5 roku pozbawienia wolności.

______________________________________
KPP Bochnia