Warning: Creating default object from empty value in /home/server543929/ftp/migracja/bochnia112.pl/wp-content/plugins/jetpack/modules/publicize.php on line 99
Ucieczka trzech zbiegów z zakładu karnego w Nowym Wiśniczu – ćwiczenia pk. „Małopolska-2019” – BOCHNIA112.pl

Ucieczka trzech zbiegów z zakładu karnego w Nowym Wiśniczu – ćwiczenia pk. „Małopolska-2019”

Początek tygodnia rozpoczął się dla funkcjonariuszy Placówki SG w Zakopanem od zatrzymania w Chyżnem trzech zbiegów z zakładu karnego w Nowym Wiśniczu.

Mężczyźni zostali zatrzymani podczas próby ucieczki przed wymiarem sprawiedliwości do Republiki Słowacji. Groźni przestępcy skazani za przestępstwa terrorystyczne, zostali ujęci podczas kontroli autokaru jadącego na Słowację. Na miejsce zdarzenia została zadysponowana Grupa Specjalna Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej z Krakowa, która przetransportowała zbiegów do Zakładu Karnego w Nowym Wiśniczu. 

Powyższy epizod … był sytuacją pozorowaną, realizowaną w ramach wojewódzkiego, kompleksowego ćwiczenia obronnego, obrony cywilnej i zarządzania kryzysowego pk. „Małopolska-2019”,  organizowanego przez Wojewodę Małopolskiego.

Ćwiczenia miały na celu sprawdzenie współpracy Straży Granicznej ze Służbą Więzienną. Potwierdziły szybką i sprawną wymianę informacji oraz podjęcie bezpośrednich działań.

 

 

Na potrzeby przeprowadzenia praktycznych epizodów powyższego ćwiczenia, odbywających się z kolei na terenie Nowego Sącza, wykorzystano użyczony przez Karpacki Oddział SG dron, służący do rozpoznania z powietrza założonych zagrożeń oraz karetkę, dzięki której zapewniono pomoc poszkodowanym w pozorowanym wypadku masowym.

__________________________

Karpacki Oddział Straży Granicznej