Rezonans magnetyczny w bocheńskim szpitalu

Wszystko wskazuje na to, że w bocheńskim szpitalu powstanie Pracownia Rezonansu Magnetycznego. Będzie jednym z elementów Centrum Diagnostyki Obrazowej, które zaplanowano na 1000 metrach kwadratowych zlokalizowanych pod Szpitalnym Oddziałem Ratunkowym.
Zarząd Powiatu Bocheńskiego wraz z dyrekcją szpitala mocno zabiegają o uruchomienie rezonansu magnetycznego na terenie Szpitala Powiatowego w Bochni. We wtorek miejsce, w którym planowana jest nowa pracownia, odwiedził starosta Adam Korta. Temat został poruszony także na ostatnim posiedzeniu Zarządu Powiatu.
– Podjęliśmy decyzję o rekomendowaniu radnym podjęcia uchwały zmierzającej do uruchomienia rezonansu w szpitalu. To bardzo ważne, aby mieszkańcy powiatu bocheńskiego mieli możliwość pełnej diagnostyki obrazowej na miejscu – mówi starosta Adam Korta.
Pracownia Rezonansu powstanie obok Pracowni Tomografii w ramach nowo tworzonego Centrum Diagnostyki Obrazowej Szpitala. W to miejsce – docelowo – mają być także przeniesione pracownie USG i RTG, tak aby wszystkie usługi związane wykonywaniem badań obrazowych mogły być kompleksowo realizowane w jednym miejscu.
– Stworzenie takiego miejsca otworzy nam nowe możliwości. W tej chwili naszych pacjentów musimy odsyłać do innych szpitali. Szybka i kompleksowa diagnostyka jest niezwykle ważna w skutecznym rozpoznaniu i leczeniu chorób – mówi lek. med. Jacek Wawrykiewicz, radiolog, kierownik pracowni diagnostyki obrazowej bocheńskiego szpitala.

SPZOZ Bochnia

Please follow and like us: