Wyremontują kuchnię w szpitalu

Blisko 2 mln złotych pochłonie remont i modernizacja kuchni w Szpitalu Powiatowym w Bochni. Inwestycja, która ruszy w poniedziałek, ma być zakończona w marcu.

W czwartek w bocheńskim starostwie Jarosław Kycia dyrektor  bocheńskiego szpitala podpisał umowę z Jarosławem Marszałkiem właścicielem firmy PHU Dom-Plast z Radziszowa, która zrealizuje to zadanie. W spotkaniu wziął udział Adam Korta gospodarz powiatu bocheńskiego.

– To kolejna modernizacja realizowana przez szpital przy wsparciu Starostwa Powiatowego w Bochni. Tym razem dokładamy nie mało, bo aż 750 tys. złotych. To jednak pilna inwestycja, którą trzeba było zrealizować    – mówi starosta Adam Korta.

W ramach remontu przewidziano wymianę wszystkich instalacji w szpitalnej kuchni, a także wewnętrznej stolarki. W planach są wyburzenia istniejących ścian działowych i budowa nowych.  To doprowadzi do efektywniejszego wykorzystania 370 metrów kwadratowych i zagospodarowanie tego miejsca na nowo.

Kuchnia będzie nie tylko wyremontowana, zostanie też wyposażona w nowy sprzęt, który pozwoli na przygotowywanie wartościowych posiłków dla pacjentów szpitala.

–   A nie jest tajemnicą, że prawidłowo zbilansowane i smaczne posiłki uzupełniają leczenie  –  zapewnia Jarosław Kycia, dyrektor Szpitala Powiatowego w Bochni.

Remont  jest realizowany na podstawie projektu, który powstał już rok temu. Przygotowała go bocheńska firma Invest-Solid.

Prace modernizacyjne zostały tak zaplanowane, aby nie zamykać kuchni. Przez cały czas trwania remontu w wydzielonej części będą przygotowywane posiłki dla pacjentów szpitala.

______________________
SPZOZ Bochnia