Oddano zmodernizowany i rozbudowany SOR w Bochni

Około 6,5 mln złotych pochłonęła modernizacja i remont SOR w bocheńskim szpitalu. Teraz jest dużo większy, ale też wyposażony w najnowocześniejszy sprzęt do diagnostyki i ratowania życia.

– Cieszę się, że udało się nam w niespełna rok zrealizować obietnicę złożoną w trakcie kampanii samorządowej. To kolejna duża inwestycja w naszym szpitalu i na pewno nie ostatnia. Niebawem oddajemy bowiem pracownię rezonansu magnetycznego, która będzie częścią Centrum Diagnostyki Obrazowej – mówi Adam Korta, starosta powiatu bocheńskiego.

Modernizacja i Rozbudowa SOR  ruszyła jesienią 2018 roku. Inwestycję realizowała firma Meritum na podstawie  projektu bocheńskiej firmy Invest Solid.

Szpitalny Oddział Ratunkowy zyskał około 500 metrów kwadratowych nowej powierzchni. W efekcie zamiast pięciu stanowisk  dla pacjentów jest ich 15.

– To zdecydowanie wpłynie na szybkość obsługi, będzie ona także sprawniejsza ze względu na wprowadzenie triażu, na którym pacjenci  ze względu na ich stan będą  kierowani  na oddział opieki całodobowej lub SOR – mówi lek. Jarosław Gucwa, szef SOR w Bochni.

Nowy SOR to także nowoczesny sprzęt do diagnostyki i ratowania życia.

-To kardiomonitory, respiratory, urządzenia do USG – wylicza Jarosław Kycia, dyrektor Szpitala Powiatowego w Bochni.
Są też aparaty do ciągłej i przerywanej terapii nerkozastępczej – urządzenia  wykorzystywane przy leczeniu osób z ostrą niewydolnością nerek, sepsą, a także pacjentów po zatruciach alkoholem, grzybami lub innymi substancjami toksycznymi. Aparaty te stosowane są także przy niewydolnościach krążeniowych, elektrolitowych i oddechowych.

Na Modernizację i rozbudowę SOR, przez który rocznie przewija się około 20 tys. pacjentów, szpital otrzymał dofinansowanie z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 oraz ze środków Skarbu Państwa. Zadanie wsparł także Powiat Bocheński.

_______________________
SPZOZ Bochnia

Please follow and like us: