Komendant Główny PSP: 500 nowych wozów dla OSP w 2020 roku

St. bryg. Andrzej Bartkowiak zadeklarował zakup w tym roku aż 500 wozów bojowych dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w całej Polsce. Komendant Główny PSP mówił o tym podczas wczorajszego posiedzenia Parlamentarnego Zespołu Strażaków.

St. bryg. Andrzej Bartkowiak – Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej podsumował na spotkaniu zeszłoroczne wydatki z budżetu państwa na zakupy dla OSP.

– W ubiegłym roku z budżetu państwowego i samorządowego przeznaczono 212 miliony złotych na zakupy dla OSP – to bardzo dużo. Łącząc wszelkie dotacje z KSRG, MSWiA, Narodowego i Wojewódzkich Funduszy Ochrony Środowiska – zakupiliśmy 491 samochodów na terenie całego kraju. Ponadto kupiono 49 aparaty powietrzne, ponad 1500 ubrań specjalnych, ponad 90 radiotelefonów i blisko 5 tysięcy węży tłocznych – mówił Komendant Główny PSP.

Zadeklarował też, że w tym roku planowany jest zakup aż 500 nowych wozów dla OSP.

– W zeszłym roku z firm ubezpieczeniowych mieliśmy blisko 23 miliony złotych, z tego 19 milionów było przeznaczone na dofinansowanie do samochodów pożarniczych. Teraz planujemy jeszcze większe zaangażowanie tych środków – około 24 miliony złotych po to, by kupić w tym roku 500 samochodów strażackich, w większości średnich. Kwotę wyjściową zmniejszyliśmy do 200 tys. zł na średni wóz i do 450 tys. zł na ciężki wóz po to, by móc partycypować w ich zakupie. Otworzyliśmy też drogę do zakupu samochodów mniejszych – dodaje st. bryg. Andrzej Bartkowiak.

___________________
Źródło: OSP.pl

Please follow and like us: