Policjanci z Bochni wspierają utrzymanie kwarantanny na terenie powiatu bocheńskiego

Z uwagi na ciągle rosnące ryzyko zakażenia się koronawirusem policjanci z Bochni i Nowego Wiśnicza wspierają służby sanitarne w walce z rozprzestrzenianiem się tego groźnego patogenu m.in. przez pomoc w nadzorze osób objętych kwarantanną domową na terenie powiatu bocheńskiego. Funkcjonariusze przynajmniej raz na dobę sprawdzają, czy osoby wskazane przez inspektora sanitarnego stosują się do zasad kwarantanny i pozostają w miejscu odizolowania.

W trakcie kontroli policjanci zbierają również informacje o tym, czy osoby objęte kwarantanną potrzebują pomocy, by następnie informacje te niezwłocznie przekazać wskazanym instytucjom pomocowym.

Mając na uwadze bezpieczeństwo funkcjonariuszy, w trakcie kontroli jakikolwiek kontakt osobisty policjanta z osobą objętą kwarantanną jest wyeliminowany. Policjanci w trakcie czynności za pośrednictwem telefonu bądź domofonu kontaktują się z osobą kontrolowaną i w ten sposób sprawdzają czy  jest w domu i jak się czuje. Osoba ta ma również obowiązek pokazania się policjantom w oknie, by funkcjonariusze mogli skutecznie zweryfikować czy to na pewno jest właściwa osoba.

Apelujemy o rozsądek. Jeśli jesteśmy objęci kwarantanną, to mamy obowiązek być w miejscu kwarantanny!

 

Infolinia NFZ dotycząca koronawirusa: 800-190-590.

 

W związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną związaną z potencjalnym niebezpieczeństwem zakażenia koronawirusem informujemy, iż wszelkie informacje dostępne są na stronie GIS

https://gis.gov.pl/kategoria/aktualnosci/

Please follow and like us: