Nie stosowali się do zakazu gromadzenia się – zostali ukarani mandatami

W poniedziałek 29 marca br. dzielnicowi z Nowego Wiśnicza podjęli interwencję wobec mężczyzn, którzy pomimo obowiązujących zakazów urządzili sobie spotkanie towarzyskie w rejonie zalewu w Łapanowie. Za złamanie obowiązujących nakazów sprawcy zostali ukarani mandatami. Policja apeluje o przestrzeganie obowiązujących zasad.

Za nami weekend i słoneczna pogoda, która niejednego mieszkańca powiatu bocheńskiego kusiła do wyjścia z domu. Niestety sytuacja spowodowana epidemią koronawirusa i obostrzenia dotyczące opuszczania miejsca zamieszkania i gromadzenia się w grupach sprawiły, że nie można było skorzystać z pierwszych promieni wiosennego słońca, tak jak byśmy tego oczekiwali.

Od 25 marca 2020, z uwagi na nieustającą walkę z rozprzestrzeniającym się koronawirusem obowiązuje Rozporządzenie Ministra Zdrowia, którym ograniczono m.in. gromadzenie się osób w przestrzeni publicznej. Zgodnie z zapowiedziami policjanci w trakcie patrolowania ulic zwracali szczególną uwagę i reagowali na przypadki niestosowania się do nowych przepisów. O ile osoby pozostające w kwarantannie domowej na terenie powiatu bocheńskiego, wykazują się dyscypliną i nie opuszczają miejsca izolacji, (obecnie dwa przypadki wyjaśniane są przez zespół do spraw wykroczeń) o tyle do zakazu gromadzenia się nie wszyscy podchodzą w sposób właściwy i poważny. Rażącą ignorancją nowych przepisów, jak również brakiem troski o konsekwentną walkę z rozprzestrzenianiem się koronowirusa wykazało się 3 mężczyzn, którzy w rejonie zalewu w Łapanowie spotkali się towarzysko spożywając przy tym alkohol w miejscu niedozwolonym. Spotkanie to drogo ich kosztowało, gdyż mundurowi każdego z mężczyzn ukarali kilkuset złotowym mandatem.

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Bochni i Komisariatu Policji w Nowym Wiśniczu codziennie kontrolują miejsca, gdzie mogą gromadzić się mieszkańcy. W dalszym ciągu z radiowozów rozpowszechniane są komunikaty dźwiękowe z apelem o przestrzeganie nowych zakazów i  pozostanie w miejscu zamieszkania.

Pamiętajmy! Nie przestrzegając kwarantanny, i zakazu gromadzenia się narażamy życie i zdrowie innych osób! Weźmy odpowiedzialność za siebie oraz swoich najbliższych! Respektujmy prawo, respektujemy zapisy obowiązujących ustaw oraz rozporządzeń – to nasze wspólne dobro!

Solidaryzujemy się z całym społeczeństwem, przystępując do akcji #zostanwdomu.

Please follow and like us: