Policjanci intensyfikują działania w terenie na rzecz walki z koronawirusem

Bocheńscy policjanci, wychodząc naprzeciw nowym zadaniom wynikającym z potrzeby zahamowania rozprzestrzeniania się koronawirusa stosują wszystkie dostępne środki w celu zintensyfikowania swoich działań w terenie. Obok patroli pieszych, załóg zmotoryzowanych do działań patrolowych włączono również policyjnego psa oraz terenowego quada do kontroli trudno dostępnych miejsc, gdzie mogą gromadzić się mieszkańcy powiatu bocheńskiego, a szczególnie młodzież.

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Bochni, wraz z żołnierzami Wojska Polskiego i Strażą Miejską patrolują Bochnię oraz miejscowości powiatu bocheńskiego i przy użyciu m.in. terenowego quada sprawdzają trudnodostępne miejsca gdzie mieszkańcy mogą się spotykać mimo obowiązującego zakazu.  Wiosenna pogoda, coraz wyższa temperatura i bezchmurne niebo powodują, że mieszkańcy pragną chociaż na chwilę wyjść z mieszkań i zażyć świeżego powietrza. Oprócz takich miejsc jak skwery, place zabaw, czy deptaki policjanci objęli nadzorem tereny, które do tej pory popularne były w celu szeroko pojętej rekreacji. Lasy, kamieniste plaże przy rzece Raba, czy ścieżki w rejonie Puszczy Niepołomickiej to miejsca, do patrolowania których niezawodnie sprawdza się terenowy quad czy policyjny pies. Policyjne kontrole takich i podobnych miejsc prowadzone są w trosce o życie i zdrowie mieszkańców. W obecnej sytuacji każdy powinien zrozumieć, że wyjścia rekreacyjne i pozornie niewinne spotkanie kilku osób nawet na świeżym powietrzu mogą sprzyjać rozprzestrzenianiu się koronawirusa, a tym samym torpeduje to starania wielu osób, które narażają swoje życie i zdrowie w walce z tym śmiercionośnym patogenem.

W swoim wystąpieniu komendant główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk powiedział , że Policja otrzymuje sporo pytań od obywateli, jakie czynności są dozwolone podczas epidemii. – Dzisiaj trzeba przewartościować to pytanie. Nie pytajmy siebie, co możemy, tylko pytajmy siebie, co my dzisiaj musimy. Musimy wyjść do sklepu, do apteki, czasami na spacer, ale zastanówmy się trzy razy, zanim wyjdziemy, czy na pewno musimy, bo to nasze wyjście może spowodować, że ktoś straci życie lub zdrowie – zaapelował gen. insp. Jarosław Szymczyk.

Szczegółowe informacje o obostrzeniach wynikających z Rozporządzenia Rady Ministrów z  31 marca 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii są dostępne na stronie: https://www.gov.pl/web/koronawirus/kolejne-kroki
_________________________________
KPP Bochnia

Please follow and like us: