Aparat do rezonansu już jest w bocheńskim szpitalu, pracownia zostanie otwarta po ustaniu epidemii

W bocheńskim szpitalu trwają ostatnie prace wykończeniowe w pomieszczeniach, gdzie zaplanowano Centrum Diagnostyki Obrazowej.  W jej skład wejdzie Pracownia Rezonansu Magnetycznego, Pracownia Tomografii Komputerowej, a także pracownie RTG i USG.

Do bocheńskiego szpitala dotarł już nowoczesny aparat do rezonansu.  Został zamontowany i czeka na otwarcie. Wstępnie planowano je na przełomie marca i kwietnia tego roku. Ze względu na epidemię koronawirusa, uruchomienie zostało przesunięte.

-Jak tylko sytuacja się uspokoi, centrum zostanie oficjalnie uruchomione i rozpoczniemy wykonywanie badań,  na które czekają mieszkańcy naszego powiatu  – mówi Jarosław Kycia, dyrektor Szpitala Powiatowego w Bochni.

Uruchomienie rezonansu w bocheńskim szpitalu to efekt starań zarządu powiatu bocheńskiego i dyrekcji bocheńskiego szpitala.

-Bardzo nam zależało, aby taki takie badanie było dostępne na miejscu. Do tej pory nasi pacjenci musieli jeździć do Brzeska, Krakowa lub Tarnowa. Teraz będą mogli być diagnozowani w naszym szpitalu – podkreśla Adam Korta, starosta powiatu bocheńskiego.