Podsumowanie majowego weekendu na drogach powiatu bocheńskiego

Tegoroczny długi, majowy weekend dobiegł końca. W tym czasie nad bezpieczeństwem podróżnych czuwała małopolska Policja. Głównym celem prowadzonych działań była pomoc kierującym w bezpiecznej jeździe, poprzez nadzorowanie głównych szlaków komunikacyjnych województwa.

Policjanci reagowali na wykroczenia i przestępstwa wpływające bezpieczeństwo podróżujących, a także na liczbę wypadków i kolizji drogowych. Na ich „celowniku” była przede wszystkim nadmierna prędkość, wyprzedzanie w miejscach niedozwolonych, wymuszanie pierwszeństwa przejazdu, niezapinanie pasów bezpieczeństwa przez wszystkich podróżujących samochodem, przewożenie dzieci  niezgodnie z przepisami. Policjanci zwracali też uwagę na przestrzeganie zasad związanych z zagrożeniem epidemicznym.

W okresie od 1 do 3 maja 2020 roku na terenie województwa małopolskiego doszło do 9 wypadków, w których zginęła 1 osoba, a 9 zostało rannych.

W analogicznym czasie na drogach powiatu bocheńskiego doszło do 5 kolizji drogowych i zatrzymano 3 nietrzeźwych kierujących. Policjanci wydziału ruchu drogowego zatrzymali 7 kierowcom prawo jazdy za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o więcej niż 50 km/h.

Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło w dniu 1 maja w Starym Wiśniczu na drodze wojewódzkiej nr 965. Około godziny 13.00 kierujący samochodem marki Seat Arosa, na śliskiej nawierzchni wpadł w poślizg i dachował w przydrożnym rowie uderzając w betonowy przepust drogowy. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

___________________________
KPP Bochnia