Dzwoniąc na telefon stacjonarny próbował oszukać starszego mężczyznę – oszuści znowu się uaktywnili

W czwartek (7.05.2020) oszuści próbowali wyłudzić pieniądze przez telefon. Usiłowali okraść z oszczędności starszego mężczyznę metodą “na policjanta”. Na szczęście próba była bezskuteczna.

Ponownie ostrzegamy seniorów i osoby sprawujące nad nimi opiekę przed oszustami, którzy usiłują wyłudzić pieniądze dzwoniąc przez telefon. Tym razem oszuści postanowili wykorzystać legendę „na policjanta”, który ostrzega przed fałszywymi pieniędzmi przekazywanymi przez listonosza. Mężczyzna, rzekomy policjant, nawiązał kontakt z seniorem, informując, że listonoszowi, który przynosi emeryturę zostały podmienione pieniądze na fałszywe. Oszust chciał się umówić w celu wymiany pieniędzy z fałszywych na prawdziwe. Na szczęście do spotkania nie doszło, a syn 69-letniego mieszkańca Bochni o zdarzeniu zawiadomił niezwłocznie Policję.

Przypominamy

W związku z nadal pojawiającymi się informacjami na temat prób dokonywania oszustw metodami „na wnuczka”, „na policjanta”, „na członka rodziny” itp., bocheńska Policja apeluje do Państwa o zachowanie szczególnej ostrożności przy odbieraniu telefonów, zwłaszcza jeżeli dotyczą one pomocy finansowej, a w szczególności konieczności przekazania pieniędzy nieznanym osobom.

Tyczy się to przede wszystkim osób starszych, które najczęściej padają ofiarami tego typu przestępstw, dlatego tak ważne jest, aby ostrzec swoich rodziców, dziadków a także osoby samotne przed oszustami działającymi właśnie w ten sposób. W szczególności należy ostrzec je, aby nie przekazywały pieniędzy osobom obcym, podającym się np. za znajomych wnuczka, córki, a także nie przelewały większych kwot pieniędzy bez konsultacji z rodziną. W ten sposób mogą oni stracić oszczędności całego życia.

Więcej informacji na stronie: http://www.oszustwanawnuczka.pl/

__________________________
KPP Bochnia