Bochnia: Nietrzeźwy kierowca tira „wpadł” przez prędkość

Ponad promil alkoholu w organizmie miał kierowca ciężarówki, który został zatrzymany do kontroli przez policjantów z bocheńskiej drogówki. Nietrzeźwy 48-latek przekroczył prędkość w terenie zabudowanym. Za to nieodpowiedzialne zachowanie kierowcy grozi do 2 lat pozbawienia wolności.
Nietrzeźwy za kierownicą to śmiertelne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Nietrzeźwy za kierownicą tira, pędzący w terenie zabudowanym 74 km/h to przejaw skrajnej nieodpowiedzialności i pogwałcenia wszelkich zasad bezpieczeństwa drogowego. Dzięki skutecznej służbie policjantów z bocheńskiej drogówki, dla których walka z nietrzeźwymi kierowcami to jeden z priorytetów, takich przestępców drogowych udaje się eliminować z ruchu i rozliczać przed sądem.
26 maja, na ulicy Brzeskiej w Bochni (fragment drogi DK 94), 48-letni kierowca ciężarowego Volvo został zatrzymany do kontroli drogowej przez policjantów z tutejszej jednostki. Policyjny radar wskazał, że mężczyzna przekroczył dozwoloną prędkość o 24 km/h . W trakcie kontroli, od 48-letniego kierowcy, mieszkańca województwa podkarpackiego policjanci wyczuli wyraźną woń alkoholu. Już po kilku minutach, dzięki badaniu alkomatem udało się ustalić, że mężczyzna jest pijany i ma 1,06 promila alkoholu w organizmie.
48-latek stracił prawo jazdy, a już wkrótce odpowie przed sądem za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Mężczyźnie grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka kara finansowa i utrata prawa jazdy nawet na kilkanaście lat.
Każdy nietrzeźwy kierujący na drodze, to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia! Apelujemy do kierowców o rozsądek, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego i poszanowanie ludzkiego życia.
_______________________
KPP Bochnia
Please follow and like us: