Bochnia: Urządzenie do uciskania klatki piersiowej już pracuje

Do  bocheńskiego szpitala, a w zasadzie Zespołu Ratownictwa Medycznego trafiło urządzenie do uciskania klatki piersiowej. Jego zakup był możliwy dzięki zbiórce zorganizowanej przez bocheńskich ratowników. W ciągu miesiąca zgromadzono 55 tys. zł – czyli tyle, ile było potrzebne.

O pomoc w zakupie urządzenia  ratownicy zwrócili się w połowie kwietnia. Poprosili o wsparcie ponieważ nie posiadała go jedna z karetek ZRM w Bochni. Uruchomioną na portalu zrzutka.pl akcję wsparło w sumie 601 osób. Zebrano potrzebna kwotę.  Sprzęt udało się kupić.

W tej chwili już każda z pięciu karetek ZRM w Bochni jest wyposażona w urządzenie do automatycznego uciskania klatki piersiowej.

– To bardzo ułatwia nam pracę. Urządzenie bowiem samo uciska klatkę piersiową pacjenta, nie poci się, nie stresuje, nie opada z sił – podkreśla  Sebastian Lewandowski, koordynator ZRM w Bochni.

Ratownicy  bardzo dziękują wszystkim, którzy wsparli akcję, przekazując fundusze.

Do podziękować przyłącza się także  Adam Korta, starosta powiatu bocheńskiego.

– Cieszy fakt, że nasze społeczeństwo jest obywatelskie. W tym trudnym dla nas wszystkich czasie z pomocą przyszły prywatne osoby. Otrzymaliśmy duże wsparcie  dla DPS, ale również  dla szpitala. Bardzo za tę pomoc dziękujemy – podkreśla starosta.

Please follow and like us: