Kierowca pod wpływem narkotyków i z sądowym zakazem kierowania pojazdami w rękach bocheńskich policjantów

Policjanci bocheńskiej drogówki zatrzymali 24-latka, który pomimo zakazu prowadzenia pojazdów kierował osobowym BMW. Ponadto badanie narkotestem wykazało, że mężczyzna znajdował się pod wpływem narkotyków. Już wkrótce za swoje zachowanie odpowie przed sądem, a przestępstwa, których się dopuścił zagrożone są karą nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

We wtorek (2.06), tuż po godzinie 21.00 policjanci wydziału ruchu drogowego z Bochni, w miejscowości Łazy zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem BMW. Zachowanie 24-letniego mieszkańca powiatu bocheńskiego wzbudziło podejrzenie policjantów, że może on znajdować się pod działaniem alkoholu lub środków odurzających. Badanie stanu trzeźwości 24-latka wykazało, że w świetle prawa jest trzeźwy (wynik badania 0,06 promila), ale już badanie wykonane narkotestem wykazało w organizmie mężczyzny amfetaminę. To nie był koniec kłopotów młodego kierowcy, gdyż po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych okazało się, że mężczyzna posiada czynny zakaz prowadzenia pojazdów wydany przez sąd.

Losem 24-latka już wkrótce zajmie się sąd, a za popełnione przestępstwa grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

________________________________
KPP Bochnia

Please follow and like us: