GMINA ŻEGOCINA WYGRYWA „BITWĘ O WOZY”!

To gmina z powiatu bocheńskiego wygrała małopolską odsłonę konkursu “Bitwa o wozy” ogłoszonego przez MSWiA. W nagrodę za najwyższą frekwencję w I turze wyborów prezydenckich, ministerstwo zobowiązało się do przekazania zwycięzcom nowego wozu strażackiego. Wśród gmin do 20 tysięcy mieszkańców zlokalizowanych w naszym województwie największą frekwencję zanotowano w Żegocinie.

Jak informowaliśmy, przed wyborami Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji ogłosiło, że gmina do 20 tys. mieszkańców, która będzie miała najwyższą frekwencję w danym województwie, otrzyma wóz strażacki dla jednostki OSP.

W Małopolsce do urn poszło 67,22 proc. wyborców. To dane ze 100% okręgowych komisji wyborczych. Która gmina w takim razie otrzyma 800 tysięcy złotych na wóz strażacki? Najlepszą frekwencję w Małopolsce osiągnęła gmina Żegocina z naszego powiatu. Do urn poszło aż 75,67 proc. mieszkańców. Co to oznacza? Po dopełnieniu formalności, flotę OSP zasili nowy, średni wóz ratowniczo-gaśniczy.

Według naszych informacji samochód ma trafić do OSP KSRG Łąkta Górna. Strażakom i całej Gminie Żegocina serdecznie gratulujemy 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *