W szpitalu otwarto Centrum Diagnostyki Obrazowej wraz z Pracownią Rezonansu Magnetycznego – ZDJĘCIA

W bocheńskim szpitalu otwarto Centrum Diagnostyki Obrazowej z Pracownią Rezonansu Magnetycznego.  – Objawy choroby mogą mieć różne przyczyny, dlatego tak ważny jest dostęp do pełnej diagnostyki. W tej chwili w nowym centrum zlokalizowaliśmy wszystkie niezbędne pracownie, które pozwolą lekarzom na szybkie zdiagnozowanie choroby i jej przyczyn, a tym samym na szybkie wdrożenie odpowiedniego leczenia – mówił podczas uroczystego otwarcia centrum  Jarosław Kycia, Dyrektor Szpitala Powiatowego w Bochni.

Starosta Adam Korta podkreślał, że uruchomienie Pracowni Rezonansu Magnetycznego było jedną z obietnic złożonych mieszkańcom powiatu bocheńskiego.

– Wcześniej z różnych przyczyn nie było to możliwe. Teraz jednak z wielką radością otwieramy pracownię rezonansu magnetycznego – mówił.

Centrum mieści się w dobudowanej części szpitala poniżej SOR. W jego skład wchodzi Pracownia RTG, Pracownia USG i Pracownia Tomografii i nowo powstała Pracownia Rezonansu Magnetycznego, prowadzona przez firmę VOXEL, która to będzie świadczyła usługi w dziedzinie badań rezonansem magnetycznym.

W pierwszym etapie będą to badania realizowane na potrzeby szpitala, a także prywatnych osób.

– Staramy się jednak o kontrakt z NFZ, który pozwoli na zwiększenie dostępności usług – podkreślała Katarzyna Pluta, dyrektor ds. medycznych  firmy VOXEL.

Nowoczesny rezonans, który trafił do szpitala kosztował 3 mln zł, cała infrastruktura związana z jego uruchomieniem kolejny milion zł.

To 70. pracownia rezonansu magnetycznego  firmy VOXEL.

– W Bochni mamy do dyspozycji najnowocześniejszy sprzęt renomowanej amerykańskiej firmy – podkreślał Jacek Liszka  z firmy VOXEL S.A.

Urządzenie będzie wykonywało  badania niezbędne do diagnostyki neurologicznej. Będą to badania głowy,  kręgosłupa, stawów.

Nowe centrum to też nowa rejestracja i poczekalnia, aby pacjenci oczekujący na badanie mieli komfortowe warunki, a także nowa rozdzielnia prądu, która umożliwiła podpięcie nowoczesnych urządzeń.

__________________________
SPZOZ Bochnia

Please follow and like us: