Pijany, bez prawa jazdy przekroczył dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym

Na drodze w miejscowości Chrostowa 60-latek kierował osobowym citroenem mając 2 promile alkoholu w organizmie. Policjanci z wydziału ruchu drogowego bocheńskiej komendy zatrzymali mężczyznę do kontroli, gdyż przekroczył dozwoloną prędkość jadąc w terenie zabudowanym ponad 70 km/h. Ponadto, kiedy policjanci sprawdzili mężczyznę w policyjnej bazie, okazało się, że od 2006 roku nie ma on uprawnień do kierowania.

Nadmierna prędkość, brawura, jazda pod wpływem i przecenianie własnych umiejętności, to w dalszym ciągu główne przyczyny zdarzeń drogowych. Policjanci bocheńskiej drogówki w celu zmniejszenia ryzyka powstawania zdarzeń drogowych codzienne prowadzą kontrole drogowe, których celem niezmiennie jest egzekwowanie przestrzegania przez kierowców przepisów kodeksu drogowego.

Do najpoważniejszego naruszenia przepisów ruchu drogowego doszło w piątek 4 września na drodze w miejscowości Chrostowa. W samo południe policjanci wydziału ruchu drogowego bocheńskiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej kierującego citroenem, który w terenie zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 21 km/h. Badanie stanu trzeźwości 60-letniego mieszkańca powiatu bocheńskiego wskazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna kierował bez prawa jazdy, gdyż stracił je w 2006 roku. 60-latkowi grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, a także wysoka kara finansowa i zakaz kierowania pojazdami na następne lata.

Policjanci apelują do kierowców o rozsądek, a przede wszystkim o bezpieczną i ostrożną jazdę.

Please follow and like us: