ROAD SAFETY DAYS 2020 na drogach powiatu bocheńskiego

W piątek 18 września br. bocheńska Policja uczestniczyła w akcji pod nazwą ROAD SAFETY DAYS. Działania te realizowane były w ramach obchodów Europejskiego Tygodnia Mobilności we wszystkich krajach europejskich. Koordynowane były przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego ROADPOL oraz popierane przez Komisję Europejską i Europejską Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (ETSC).

ROAD SAFETY DAYS – Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych to 24 godzinna akcja prowadzona przez Policję ruchu drogowego państw członkowskich ROADPOL oraz podmiotów działających w obszarze bezpieczeństwa ruchu drogowego na rzecz poprawy bezpieczeństwa na drogach.

Bocheńska Policja ruchu drogowego 18 września br. również zaangażowała się w działania na rzecz bezpieczeństwa. Podjęte zostały przedsięwzięcia edukacyjno – profilaktyczne m.in. funkcjonariusze Zespołu ds. Nieletnich Komendy Powiatowej Policji w Bochni, przeprowadzili spotkanie edukacyjno-profilaktyczne z uczniami klas 4-8 szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Grabiu. W trakcie spotkania zostały poruszone najważniejsze kwestie dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Poruszono również kwestię odpowiedzialności karnej osób nieletnich oraz zagadnienia związane z prowadzonymi działaniami pn. „Cyberzagrożenia-profilaktyka i reagowanie”. Na ręce Pani dyrektor policjanci przekazali elementy odblaskowe, które w znacznym stopniu poprawiają bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego. Spotkania odbyły się z zachowaniem reżimu sanitarnego

Ponadto prowadzone były działania kontrolno – nadzorcze. Na drogi powiatu bocheńskiego skierowana została maksymalna ilość policjantów, którzy reagowali na wykroczenia i przestępstwa drogowe. Podczas działań kontrolnych główna uwaga zwracana była na to czy kierujący poruszają się z odpowiednią prędkością – dostosowaną do obowiązujących przepisów oraz warunków drogowych. Kierujący w ramach tzw. „Kaskadowego Pomiaru Prędkości” na krótkim odcinku drogi parokrotnie byli poddawani kontroli prędkości.

W dniu realizacji działań na drogach powiatu bocheńskiego doszło do 2 niegroźnych kolizji, ponadto z ruchu wyeliminowano jednego nietrzeźwego kierowcę i zatrzymano jedno prawo jazdy kierującemu, który w terenie zabudowanym przekroczył dopuszczalną prędkość o ponad 50 km/h.

Please follow and like us: