Kierujący bez uprawnień i pod wpływem narkotyków

Funkcjonariusze bocheńskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierującego volkswagenem. 21-letni mężczyzna przekroczył dozwoloną prędkość, kierował samochodem nie mając uprawnień oraz był pod wpływem narkotyków.

Mimo wielu akcji reklamowych informujących o niebezpieczeństwach na drodze, licznych patroli policji oraz poważnych konsekwencji prawnych, wciąż wielu kierujących pojazdami, zachowuje się w sposób bardzo lekkomyślny. Kolejny przykład takiego zachowania ujawnili policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Bochni.
Pełniąc służbę w piątek (11.06.br.) w miejscowości Siedlec (gm. Bochnia), w godzinach popołudniowych zatrzymali do kontroli pojazd, którego kierujący znacznie przekroczył dozwoloną prędkość. Zapytany o prawo jazdy, 21-letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu wielickiego, bez ogródek oświadczył, że nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Na tym jednak, jego kłopoty się  nie skończyły. Nienaturalne zachowanie wzbudziło podejrzenie mundurowych, które potwierdziło się po badaniu śliny kierowcy na zawartość narkotyków. Test pokazał wynik pozytywny a w organizmie mężczyzny wykryto amfetaminę oraz meta amfetaminę. Pobrano mu zatem krew do badań.  Mężczyzna odpowie karnie za popełnione przestępstwo i wykroczenia.
Działanie narkotyków powoduje u kierującego pojazdem zaburzenia koncentracji a co za tym idzie do podejmowania odpowiednich decyzji na drodze. Kierując w takim stanie, stwarza się niebezpieczeństwo dla innych użytkowników dróg oraz dla siebie,

______________________________
KPP Bochnia

Please follow and like us: