BOCHEŃSCY POLICJANCI WŁĄCZYLI SIĘ W OGÓLNOPOLSKĄ AKCJĘ „BEZPIECZNY PRZEJAZD”

Bocheńscy funkcjonariusze włączyli się do ogólnopolskiej akcji „Bezpieczny przejazd”. Jak sami twierdzą: edukowanie i przypominanie uczestnikom ruchu o bezpieczeństwie i przestrzeganiu przepisów jest ważnym elementem służby.

Pośpiech, ignorancja, brawura i brak rozsądku to najwięksi zabójcy na torach. Tarczą, chroniącą kierowców przed nieszczęściem, jest wiedza na temat przepisów i odpowiedzialność za siebie oraz inne osoby – to początek dewizy określający ideę ogólnopolskiej akcji PKP Polskich Linii Kolejowych „Bezpieczny przejazd”, nazywanej także „bezpiecznym piątkiem”. Do tej pory, w ramach tego projektu akcje informacyjne przeprowadzono już na 281 przejazdach kolejowych w całej Polsce. Ambasadorzy projektu, w każdy piątek w godzinach porannych, przyjeżdżają do miejsc, w których znajdują się przejazdy kolejowe. Wręczają ulotki informacyjne kierującym oraz edukują, co docelowo ma za zadanie ochronę życia i zdrowia ludzkiego.

W piątkową akcję włączyli się funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Bochni. Mundurowi prowadzili już podobne akcje w tym miejscu, jednak uważają, że edukacja oraz przypominanie o bezpieczeństwie pełni ważną funkcję w działaniach uczestników ruchu drogowego. Przez kilka godzin funkcjonariusze wraz z osobami reprezentującymi akcję wręczali ulotki informacyjne z wyodrębnionymi przepisami prawidłowego zachowania się na przejeździe kolejowo-drogowym oraz w jego obrębie. Przypominali także o istotnym niebezpieczeństwie związanym z konsekwencjami nieprzestrzegania tych przepisów.

____________________________
KPP Bochnia

Please follow and like us: