Kolejna akcja krwiodawstwa strażaków z Leszczyny

W dniu 20.02.2022 w miejscowości Leszczyna (gm. Trzciana) odbyła się kolejna już akcja krwiodawstwa oraz dzień dawcy szpiku fundacji DKMS której organizatorem była jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Leszczynie.

Początkowo akcja miała odbyć się 30.01.2022 roku podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jednak obostrzenia pandemiczne nie pozwoliły na jej realizację. Mimo zmiany początkowego terminu wydarzenia od wczesnych godzin porannych na terenie remizy OSP ustawiały się spore kolejki. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie (oddział terenowy w Bochni) poinformował iż podczas akcji krwiodawstwa udało zarejestrować się ponad 50 dawców krwi, a 41 z nich mogło tego dnia oddać krew, co stanowi blisko 20 litrów krwi zebranych podczas jednej akcji.

To wspaniały wynik, szczerze właśnie na to liczyłyśmy w Leszczynie” – komentowały pielęgniarki z bocheńskiego szpitala.

Leszczyńscy strażacy podczas akcji krwiodawstwa rejestrowali również potencjalnych dawców szpiku kostnego. Kilkanaście nowych osób trafiło do bazy Fundacji DKMS i tym samym może w przyszłości pomóc swojemu genetycznemu bliźniakowi.

Na uwagę zasługuje również fakt iż do Leszczyny przybyły również inne jednostki OSP z powiatu bocheńskiego oraz powiatu wielickiego. To właśnie ta strażacka solidarność pozwoliła uzyskać tak dobry wynik na zakończenie akcji. Patronem wydarzenia był Wójt Gminy Trzciana. W imieniu redakcji Bochnia112.pl gratulujemy organizatorom pomysłu – wspieramy tego typu akcję!

Tak swoje przedsięwzięcie relacjonuje sama jednostka:

Relacja fotograficzna dzięki uprzejmości FlySHot / Dominik Stary:

Please follow and like us: