W ŁAPCZYCY PROFILAKTYKA PROMUJĄCA BEZPIECZEŃSTWO WŚRÓD PRZEDSZKOLAKÓW

Jak być bezpiecznym na drodze? Jak bezpiecznie korzystać z Internetu? Czym zajmuje się Policja? Te oraz inne tematy związane z pytaniami przedszkolaków w Łapczycy omawiali w piątek bocheńscy dzielnicowi. 

Od początku roku szkolnego policjanci odwiedzają szkoły i przedszkola by przeprowadzić zajęcia profilaktyczne poruszające tematy ogólnych zagrożeń. W lutym główne motywy tych spotkań skupiają się na bezpiecznym korzystaniu z internetu oraz zasadach związanych z bezpieczeństwem w ruchu drogowym. W piątek dzielnicowi Rewiru Dzielnicowych Komendy Powiatowej Policji w Bochni przeprowadzili działania profilaktyczne w przedszkolu w Łapczycy. Mundurowi przygotowali zajęcia, w trakcie których omówili najważniejsze zagrożenia związane z korzystaniem z internetu, a także tematykę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W trakcie spotkania policjanci odnosili się również do wielu innych wątków oraz pytań zadawanych przez przedszkolaków biorących aktywny udział w zajęciach. Dużym zainteresowaniem dzieci cieszył się policyjny sprzęt- latarka oraz kamizelki odblaskowe. Na tym etapie mundurowi tłumaczyli przedszkolakom, jak ważna jest dobra widoczność na drodze i wręczyli swoim słuchaczom elementy odblaskowe.

Najważniejszym celem spotkań mundurowych z najmłodszymi odbiorcami jest kształtowanie prawidłowych nawyków, które zwiększają ich bezpieczeństwo. Dzieci poznające świat internetu są narażone na pojawiające się w nim niebezpieczeństwo. Jako uczestnicy ruchu drogowego mogą z kolei stać się osobami poszkodowanymi w wielu sytuacjach. W trakcie spotkań bocheńscy policjanci uczą ich zachowań, które zwiększą ich bezpieczeństwo, choćby w trakcie spaceru z rodzicami czy wycieczki rowerowej.

Opracowanie: KPP Bochnia

Please follow and like us: