Zatrzymany nietrzeźwy kierujący bez uprawnień w Rajbrocie

W dniu 27 lutego br., tuż po godzinie 21, oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Bochni odebrał zgłoszenie z miejscowości Rajbrot. Z otrzymanej informacji wynikało, że kierujący samochodem marki BMW miał problem z utrzymaniem prawidłowego toru jazdy, co mogło świadczyć o tym, że znajduje się po spożyciu alkoholu.

Na miejsce skierowani zostali policjanci z Komisariatu Policji w Nowym Wiśniczu. Patrolujący miejscowość mundurowi, bardzo szybko ujawnili bmw, które jechało w przeciwnym kierunku. Policjanci natychmiast zawrócili i pojechali za nim. Gdy dogonili bmw …. było już poza drogą. W wyniku zbyt dużej prędkości kierujący nim stracił bowiem panowanie nad samochodem i na łuku drogi zjechał z kilkumetrowej skarpy.

Funkcjonariusze ruszyli w stronę pojazdu, aby udzielić pomocy kierowcy, który mógł odnieść obrażenia. Ten, jednak, na ich widok wysiadł z auta i zaczął uciekać. Po ujęli mężczyznę.

Został on wylegitymowany oraz sprawdzono stan jego trzeźwości. 33-latek z gminy Łososina Dolna miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie. W trakcie dalszej kontroli, po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. 33-latek został zatrzymany. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami nawet na 15 lat oraz wysoka grzywna. Oprócz tego czeka go spraw w sądzie za kierowanie pomimo braku uprawnień i spowodowanie zagrożeni w ruchu drogowym. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komisariat Policji w Nowym Wiśniczu.

Opracowanie: Małopolska Policja

Please follow and like us: