W Łapanowie ruszył Centralny Powiatowy Magazyn darów dla obywateli Ukrainy

W Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Łapanowie ruszył Centralny Powiatowy Magazyn darów dla obywateli Ukrainy.

Już dnia 01.03.2022 roku strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Łapanowie rozpoczęli budowę bazy namiotowej na placu przy CKZiU w Łapanowie. Przy współpracy z jednostkami OSP Grobla oraz OSP Mikluszowice prace udało się zakończyć dnia 02.03.2022 roku. Pomagali również mieszkańcy oraz uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Łapanowie.

W dniu dzisiejszym (tj. 03.03.2022) Pan Adam Korta Starosta Bocheński osobiście koordynował pracę przy starcie pracy magazynu. Nadrzędną funkcją Centralnego Powiatowego Magazynu jest przyjmowanie darów, ze zbiórek prowadzonych przez różne stowarzyszenia, organizacje czy firmy na terenie powiatu bocheńskiego. Mówimy oczywiście o darach, o rzeczach najbardziej potrzebnych mieszkańcom Ukrainy, którzy w tej chwili, znajdują się w bardzo trudnym położeniu.

Wolontariusze pracujący na miejscu apelują wszystkich zbiórek na terenie Powiatu, a przede wszystkim do koordynatorów gminnych, by przywożone do Łapanowa rzeczy były posegregowane i opisane we właściwy sposób co pozwoli szybko przekazywać tą pomoc dalej.

 

Fot. OSP KSRG Łapanów/Powiat Bocheński