Ślubowanie nowo przyjętych policjantów do służby w Bochni i Brzesku

W Muzeum Lotnictwa w Krakowie odbyło się ślubowanie 49 nowych policjantów i uroczyste pożegnanie kilku odchodzących na emeryturę funkcjonariuszy. Dzisiejsze ślubowanie to rezultat pierwszego przyjęcia w 2022 roku, które miało miejsce 7 marca 2022 r. Do garnizonu małopolskiego przyjęto 49 nowych policjantów, w tym 11 kobiet.

Uroczysta zbiórka rozpoczęła się od wprowadzenia pocztu sztandarowego KWP w Krakowie i zdania meldunku I Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie insp. Robertowi Strzeleckiemu przez dowódcę uroczystości podinsp. Rafała Kanię. Po przyjęciu meldunku rozpoczęła się część oficjalna uroczystości, której gościem był doradca wojewody małopolskiego Krzysztof Durek.

I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie insp. Robert Strzelecki odczytał słowa roty ślubowania, które powtarzali za nim adepci sztuki policyjnej. Następnie, każdemu z nich razem z doradcą Krzysztofem Durkiem wręczył policjantom legitymacje służbowe i pogratulował wyboru zawodu.

Teraz przed nowo przyjętymi policjantami przeszkolenie, po którym rozpoczną służbę w jednostkach małopolskiego garnizonu Policji:

  • 14 osób będzie służyć w Komendzie Wojewódzkiej Policji,
  • 9 nowych funkcjonariuszy zyska Komenda Miejska Policji w Krakowie,
  • 3 policjantów trafi do Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie,
  • 1 funkcjonariusz trafi do Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu,
  • 3 nowych funkcjonariuszy zyska Komenda Powiatowa Policji w Wieliczce,
  • 2 policjantów wstąpi w szeregi komend powiatowych w Chrzanowie, w Oświęcimiu, w Wadowicach, w Krakowie, w Brzesku, w Nowym Targu, w Suchej Beskidzkiej,
  • 1 policjant zostanie przydzielony do komendy powiatowej w Bochni, Dąbrowie Tarnowskiej, w Limanowej, w Miechowie i w Zakopanem.

“Gratuluję Wam podjętego wyboru i pomyślnego przejścia wielomiesięcznego, trudnego procesu doboru. Czeka Was ciężka służba, ale ciekawa i dająca ogromną satysfakcję w przyszłości. Przed Wami nauka w szkole policyjnej, poświęćcie ten czas na samokształcenie, naukę przepisów prawa, bierzcie przykład ze starszych kolegów, korzystajcie z ich doświadczenia” – powiedział inspektor Robert Strzelecki.

Następnie głos zabrał doradca wojewody Krzysztof Durek – “Przystępujecie do służby w czasach trudnych, korzystajcie z doświadczenia starszych kolegów, to bardzo pomaga w służbie. Życzę Wam, aby każdy z Was po latach zakończył służbę usatysfakcjonowany, spełniony zawodowo – powiedział Durek. Emerytom policyjnym życzę, aby lata doświadczenia zdobyte w policji zostały przez Was dobrze zapamiętane i żebyście odnaleźli swoje miejsce na policyjnej emeryturze” – zakończył przemówienie doradca wojewody.

Małopolska Policja cały czas rekrutuje i zaprasza w swoje szeregi: strona rekrutacji – TUTAJ

Opracowanie: Małopolska Policja