Będzie nowy lekki samochód ratowniczo-gaśniczy dla OSP Kolanów?

Miasto Bochnia znalazło się w gronie nagrodzonych gmin w konkursie „Najbardziej Odporna Gmina” zorganizowanym przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów we współpracy z Ministerstwem Zdrowia. Wysokość nagrody to 1 000 000 zł.

Ochotnicy z Kolanowa mają otrzymać 200 tys. zł na zakup samochód dla swojej OSP. Ponadto 680 tys. zł wyniesie remont południowego skrzydła bocheńskiego magistratu oraz 120 tys. zł na samochód przeznaczony do transportu mieszkańców do punktu szczepień przeciw COVID-19. 

Na najbliższą sesję Rady Miasta Bochnia urzędnicy przygotowali projekt uchwały zmieniający tegoroczny budżet miasta w którym zaproponowali następujące rzeczy:

  • dofinansowanie zakupu lekkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla OSP Kolanów – 200 tys. zł;
  • przystosowanie pomieszczeń w południowym skrzydle budynku Urzędu Miasta do obsługi stron umożliwiające zachowanie dystansu społecznego celem zmniejszenia ryzyka zakażeń COVID-19 – 680 tys. zł;
  • zakup samochodu użytkowego z przeznaczeniem do transportu mieszkańców gminy do punktu szczepień przeciw COVID-19 – 120 tys. zł.

Głosowanie w sprawie zmian w budżecie odbędzie się na sesji Rady Miasta Bochnia zaplanowanej na 31 marca 2022 roku. Trzymamy kciuki za realizację projektu zakupu nowego samochodu przez druhów z Kolanowa – powodzenia! 

Fot. OSP Kolanów