W remizie OSP Wiśnicz Mały jest już komplet ukraińskich gości!

Remiza Ochotniczej Straży Pożarnej w Wiśniczu Małym ma już komplet ukraińskich gości, w tym tygodniu dołączyły rodziny z Doniecka i Winnicy. Do tej pory schronienie znalazły trzy rodziny z Charkowa, Kijowa i Lwowa, a z nimi siedmioro dzieci.

Wszystkie rodziny zostały ciepło przyjęte przez miejscowych strażaków jak również otoczone zostały wszelką pomocą płynącą od mieszkańców Wiśnicza, którzy na co dzień ich odwiedzają i obdarowują ich rzeczami potrzebnymi do codziennego funkcjonowania. Ochotnicza Straż Pożarna w Wiśniczu Małym bardzo dziękuje w imieniu osób potrzebujących za dobro, które od płynie od mieszkańców gminy.

Ukraińscy goście otrzymali meble, telewizor, rowery, środki czystości, wszelkiego rodzaju produkty żywnościowe jak również dobre słowo uśmiech i wsparcie w tych jakże dla nich trudnych chwilach.

Szczególne podziękowania kieruję do strażaków, którzy jednogłośnie wyrazili chęć przyjęcia uchodźców, przygotowali remizę i na co dzień koordynują działanie naszej remizy, która stała się na tę chwilę domem dla sześciu ukraińskich rodzin.” – przekazał na stronie jednostki Prezes OSP Wiśnicz Mały

 

Fot. OSP Wiśnicz Mały
Please follow and like us: