PODSUMOWANIE ŚWIĄTECZNYCH WYJAZDÓW I POWROTÓW „WIELKANOC 2022″

Przez cały okres Świąt Wielkanocnych nad bezpieczeństwem na drogach czuwali małopolscy policjanci, których głównym zadaniem była pomoc kierującym w spokojnym dotarciu do celu podróży. Wstępny bilans tegorocznych wyjazdów świątecznych pokazuje, że w okresie od 15 do 18 kwietnia 2022 roku doszło do 15 wypadków drogowych, w których zginęła 1 osoba, a 15 zostało rannych.

Do pierwszego poważnego w skutkach wypadku doszło w Niedzielę Wielkanocną, w Jerzmanowicach – powiat krakowski. Jak wstępnie ustalono, około godz. 18:00, 27-letni kierujący pojazdem marki Audi, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i zjeżdżając do rowu uderzył w betonowy przepust. On jak i jego 30 letni pasażer doznali ciężkich obrażeń ciała i zostali przewiezieni do szpitala. Badanie trzeźwości kierującego wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Ponadto okazało się, że posiada on dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Do wypadku śmiertelnego doszło w Poniedziałek Wielkanocny – 18 kwietnia około godz. 18:40 w miejscowości Niecew w powiecie nowosądeckim, na drodze krajowej nr 52. Jak wstępnie ustalono, 90-letni kierowca samochodu marki Suzuki wyjechał z drogi podporządkowanej i zderzył się z audi, którym kierował 21-latek. Suzuki dachowało a jego kierowca zginął na miejscu.

W czasie prowadzonych podczas świąt działań policjanci wyeliminowali z ruchu 75 kierujących w „stanie nietrzeźwości” (tj. takich, u których badanie trzeźwości wykazało powyżej 0,5 promila alkoholu w organizmie). Podczas ubiegłorocznych Świąt Wielkanocnych doszło do 12 wypadków, w których zginęły 2 osoby, a 16 zostało rannych.

Opracowanie: KPP Bochnia

Please follow and like us: