KONTROLE PRĘDKOŚCI NA DROGACH POWIATU BOCHEŃSKIEGO

Dzisiejszej nocy (tj.22.04.br.), policjanci bocheńskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej SEATA, którego kierujący jechał w obszarze zabudowanym 124 km/h.  Pół godziny później, w tym samym miejscu urządzenie pomiarowe zarejestrowało osobowego OPLA, którego kierujący jechał 149 km/h, czym przekroczył dozwoloną prędkość o 99 km/h. Za powyższe wykroczenia kierujący otrzymali po 2500 zł mandatu, 10 punktów karnych oraz stracili uprawnienia do kierowania pojazdami na 3 miesiące.

Dzisiaj, w godzinach nocnych bocheńscy policjanci sprawdzali na drogach zachowanie dozwolonej prędkości przez kierujących pojazdami. Jako miejsce kontroli wybrali punkt znajdujący się w obrębie przejścia dla pieszych na drodze wojewódzkiej w Bochni na ul. Proszowskiej. W miejscu kontroli obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h.  Około godziny 23, policjanci zatrzymali do kontroli jadącego w stronę centrum, osobowego seata. Prędkość pojazdu, którym kierował 39-letni mieszkaniec gminy Bochnia wyniosła 124 km/h. Niemal natychmiast po zakończeniu powyższej interwencji, mundurowi zatrzymali kolejny pojazd. Kierowca osobowego opla, jadący w stronę centrum miasta, rozwinął prędkość 149 km/h. W trakcie legitymowania okazało się, że to 21-letni mieszkaniec Krakowa. Obaj mężczyźni byli trzeźwi. Zgodnie z obowiązującym taryfikatorem policjanci nałożyli na nich mandaty w kwocie 2500 zł oraz 10 punktów karnych. 39 i 21-latek stracili także uprawnienia do kierowania pojazdami na 3 miesiące.

Przypominamy, że nadmierna prędkość to jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych, także tych najtragiczniejszych w skutkach. – KPP Bochnia

Opracowanie: KPP Bochnia

Please follow and like us: