Nowy wóz trafi do strażaków z Majkowic

Dnia 20 kwietnia 2022 roku wyłoniono dostawcę nowego średniego samochodu pożarniczego dla OSP Majkowice. Jest to używany, sześcioosobowy pojazd marki MAN z 2000 roku. Posiada zbiornik wodny o pojemności 1600 l oraz autopompę: 16000l/min, a także oryginalną zabudowę pożarniczą.

Zakup okazał się możliwy dzięki zaangażowaniu Gminy Bochnia, a przede wszystkim wsparciu jednostki uzyskanym od Wójta Marka Bzdeka. Na ten cel druhom z Majkowic przekazano również środki z Funduszu Sołeckiego wsi Majkowice oraz darowiznę od Spółdzielni Kółek Rolniczych w Majkowicach. W dniu 23 kwietnia 2022 r. strażacy z Majkowic pojechali do Myślenic dostarczyć  wyposażenie do dostawcy samochodu firmy Auto-Kris, aby został on zamontowany i certyfikowany. “Będziemy dostarczać dalsze informacje na temat kolejno podejmowanych działań” – informuje Ochotnicza Straż Pożarna w Majkowicach

Jako redakcja portalu Bochnia112.pl gratulujemy udanych zakupów, życzymy wielu lat niezawodnej pracy nowego sprzętu. Cieszymy się iż gmina Bochnia rośnie w siłę!

Źródło: OSP Majkowice