Powiatowe Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

W dniu 22 kwietnia 2022 r. odbyły się Powiatowe Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt.: “Młodzież Zapobiega Pożarom” w miejscowości Trzciana.

W turnieju udział wzięli zwycięzcy eliminacji gminnych w poszczególnych grupach wiekowych, tj. szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych.

Łącznie udział wzięło 24 uczestników. Rywalizacja odbywała się jak co roku z podziałem na trzy grupy wiekowe, zależne od typów szkół. Turniej składał się z dwóch części. W części pierwszej wszyscy uczestnicy odpowiadali na 30 pytań w formie pisemnej. Następnie odbyła się część ustna, w której uczestniczyło 3 uczniów, którzy w danej grupie wiekowej uzyskali najlepsze wyniki.

Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody upominkowe, które wręczył m.in. Wójt Gminy Trzciana Cezary Stawarz (wiceprezes powiatowego oddziału ZOSP w Bochni), Robert Cieśla – Komendant Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Bochni (wiceprezes powiatowego oddziału ZOSP w Bochni), Adam Korta – Starosta Bocheński oraz Jerzy Dudek – sekretarz gminny ZOSP Trzciana.

Organizatorem turnieju była Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Bochni wraz z Oddziałem Powiatowym Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP.

Zwycięzcami w poszczególnych grupach wiekowych zostali:

I grupa wiekowa (szkoły podstawowe kl. I – IV)
  1. 1. Weronika Dziadowiec – SP w Rzezawie
  2. 2. Jakub Wojewoda – SP w Starym Wiśniczu
  3. 3. Szymon Rosiek – SP w Łąkcie Górnej
II grupa wiekowa (szkoły podstawowe kl. V – VIII)
  1. 1. Mikołaj Cieśla – SP w Tarnawie
  2. 2. Gabriela Kurczak – SP w Leszczynie
  3. 3. Wiktor Strugała – SP w Lipnicy Murowanej
III grupa wiekowa (szkoły ponadpodstawowe)
  1. 1. Gabriela Fiołek – ZS nr 1 w Bochni
  2. 2. Kacper Machaj – ZS nr 1 w Bochni
  3. 3. Małgorzata Piwowarczyk – CKZiU w Łapanowie

Zwycięzcy eliminacji powiatowych w poszczególnych grupach wiekowych wezmą udział w turnieju organizowanym na szczeblu wojewódzkim. Należy podkreślić, że turniej z roku na rok jest na coraz wyższym poziomie, a młodzież wykazała się dużą wiedzą z zakresu ochrony przeciwpożarowej.

W swoim przemówieniu do zebranych na turnieju osób Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Bochni – mł. bryg. Robert Cieśla podkreślił, że powiat bocheński może poszczycić się już nie tylko znaczącymi osiągnięciami naszych reprezentantów w eliminacjach wojewódzkich OTWP, ale także długo wyczekiwanym miejscem na podium w ubiegłorocznym finale krajowym (III miejsce w Polsce Mikołaja Cieśli ze Szkoły Podstawowej w Tarnawie). Wszystkich uczestników turnieju gorąco zachęcił do stałego angażowania się w działalność związaną z ochroną przeciwpożarową oraz pogratulował im dotychczasowych osiągnięć i życzył kolejnych sukcesów w eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej.

 

Fot. OSP Leszczyna

Please follow and like us: