ALKOHOL, NARKOTYKI, PRĘDKOŚĆ NA DROGACH POWIATU BOCHEŃSKIEGO

W poniedziałek i wtorek policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Bochni przeprowadzili działania „Alkohol/narkotyki” oraz „Prędkość” ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa w powiecie.

W poniedziałek miały miejsce wojewódzkie działania pod nazwą „Alkohol/narkotyki”. Policjanci dążyli do uniemożliwienia dalszej jazdy tym, którzy zdecydowali się prowadzić pojazd pod wpływem alkoholu, czy środków odurzających. Tylko w tym dniu na terenie powiatu bocheńskiego mundurowi skontrolowali 783 kierujących pojazdami, eliminując z ruchu jednego nietrzeźwego kierującego.

39-letni mieszkaniec gminy Rzezawa kierował samochodem marki Renault, mając prawie promil alkoholu w organizmie. Mężczyzna stracił prawo jazdy i odpowie za przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. 

Natomiast we wtorek funkcjonariusze przeprowadzili lokalne działania „Prędkość”. Policjanci bocheńskiej drogówki reagowali na wykroczenia związane z przekraczaniem dozwolonej prędkości przez kierujących pojazdami na terenie całego powiatu. Miejsca pomiarów często związane są z wnioskami mieszkańców, zgłaszanymi w Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Tylko w ciągu tego dnia w wyniku przeprowadzonych działań bocheńscy policjanci skontrolowali 53 pojazdy i ujawnili 48 wykroczeń związanych z przekroczeniem dozwolonej prędkości, za które nałożyli represje głównie w formie mandatów karnych.

Opracowanie: KPP Bochnia