Lotnicze Pogotowie Ratunkowe z problemami w Gorzkowie

Dnia 17.06.2022 roku w miejscowości Gorzków (gm. Bochnia) około godziny 9:45 strażacy zostali zadysponowani do zabezpieczenia lądowiska dla Lotniczego Pogotowia Ratunkowego #RATOWNIK6 z bazy w Krakowie po osobę poszkodowaną.

Z informacji jakie otrzymujemy od naszych czytelników wynika, iż na miejscu zdarzenia doszło nieszczęśliwego wypadku związanego z przygnieceniem osoby przez samochód. Strażacy natychmiast przystąpili do działań związanych z wydobyciem poszkodowanego spod pojazdu przy użyciu specjalistycznego sprzętu.

Ze względu na awarię śmigłowca Lotnicze Pogotowie Ratunkowe #RATOWNIK6 pacjent poszkodowany w dzisiejszym zdarzeniu w miejscowości Gorzków nie mógł zostać przetransportowany bezpośrednio do szpitala specjalistycznego. Ostatecznie pacjent został przewieziony naziemnym transportem przez Zespół Ratownictwa Medycznego do szpitala w Bochni. Miejsce zdarzenia kilka godzin zabezpieczał zastęp JRG Bochnia w czasie gdy przy maszynie pracował serwis techniczny, który to około godziny 15:00 usunął usterkę w śmigłowcu.

Niestety takie mniejsze lub większe awarie zdarzają się w również w sprzęcie ratowniczym z najwyższej półki. Całe szczęście że do awarii doszło w bezpiecznych dla załogi warunkach.

Siły i środki: