BOCHEŃSCY POLICJANCI PROMUJĄ AKCJĘ “KRĘCI MNIE BEZPIECZEŃSTWO”

W ramach akcji, policjanci Zespołu do spraw Nieletnich Komendy Powiatowej Policji w Bochni przy wsparciu kolegów z innych wydziałów uczestniczą w organizowanych na terenie powiatu bocheńskiego piknikach rodzinnych, na których promują wiedzę i wartościowe nawyki sprzyjające bezpiecznemu spędzaniu czasu w trakcie tegorocznych wakacji.

Kilka dni temu bocheńscy policjanci w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo” uczestniczyli w pikniku rodzinnym przy szkole podstawowej w Tarnawie, gdzie promowali bezpieczne praktyki i zachowania dotyczące spędzania wolnego czasu w wakacje, zarówno nad wodą jak i w miejscu zamieszkania. Wszyscy uczestnicy otrzymywali informatory z zasadami bezpiecznego wypoczynku w górach i nad wodą. Policjanci nie zapomnieli również o osobach pochodzących z Ukrainy, którym materiały promocyjne zostały rozdane również w języku ukraińskim. W trakcie pikniku zaprezentowano sprzęt z jakiego korzystają Policjanci w trakcie codziennej służby, a także zaprezentowano specjalnego gościa, którym był policyjny pies zasilający szeregi bocheńskiej Policji.

Również w Sobolowie w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo” bocheńscy Policjanci mogli przekazać cenną wiedzę na temat wszelkich aspektów bezpiecznego spędzania czasu w okresie wakacyjnym. Ponadto uczestnicy pikniku mogli obejrzeć prezentację specjalistycznych pojazdów policyjnych z możliwością zaglądnięcia do wnętrza oznakowanego pojazdu, przymierzyć umundurowanie prewencyjne, założyć okulary „alkogogle”, jak również zapoznać się z wyposażeniem „walizki” technika kryminalistyki, którego używa na co dzień do zabezpieczenia śladów na miejscach różnych zdarzeń.

Opracowanie: KPP Bochnia

Please follow and like us: