Zakład Opiekuńczo-Leczniczy w Bochni na półmetku realizacji

Podpisano umowę na realizację kolejnego etapu budowy Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Bochni.

W chwili obecnej ta wielka powiatowa inwestycja, jest na półmetku realizacji. Śmiało można stwierdzić, że zaawansowanie prac, przekracza już 50 procent. Koszt pierwszego etapu to prawie 7 mln. zł, a całość pochłonie blisko 18 mln. zł.

“To historyczne przedsięwzięcie, historyczna chwila. Nigdy w historii powiatu nie było tak dużego-wartego 18 mln przedsięwzięcia. Chce tu też podkreślić, że to nie jest tylko działanie tego zarządu i tej rady bo pamiętamy, że w 2011 roku podjęto rezolucję by powstało tu Centrum Solidarności Społecznej im. św. Jana Pawła II, ale ten zarząd i ta rada tej kadencji ma przyjemność realizować tą inwestycję” — Adam Korta, starosta bocheński

W brefingu prasowym, który odbył się przed głównym wejściem do budynku, uczestniczyli także przewodnicząca Rady Powiatu Bernadetta Gąsiorek, wicestarosta Ryszard Drożdżak oraz przedstawiciele zarządu w osobach Jerzego Błoniarza, Marka Rudnika i Rafała Rudki oraz Dyrektor Szpitala Jarosław Kycia i przedstawiciel wykonawcy Dyrektor Oddziału Maciej Kołtonowicz oraz Kierownik Budowy Rafał Matrejek .

ZOL wraz z hospicjum powstaje przy ul. Karolina w Bochni w sąsiedztwie Domu Pomocy Społecznej. Obiekt ma być gotowy w ciągu najbliższego roku. Inwestycja jest podzielona na dwa etapy: pierwszy przewidywał wybudowanie obiektu, na to firma miała rok, kolejny – to wykończenie obiektu i wyposażenie go w odpowiedni sprzęt. Drugi etap to montaż stolarki, instalacji sanitarnych czy elektrycznych, tynków, podłoża, wyposażenie oraz zagospodarowanie terenu.

Całe zadanie pochłonie blisko 18 mln zł. W budynku  zaplanowano miejsce dla około 100 pacjentów w tym 24 hospicyjnych. Obecnie Oddział Opiekuńczo-Leczniczy znajduje się w budynku Szpitala Powiatowego w Bochni i dysponuje zaledwie 22 miejscami. Potrzeby są jednak dużo większe.

Opracowanie: Szpital Bochnia

Please follow and like us: