DZIELNICOWI Z TRZCIANY NA SPOTKANIU Z PRZEDSZKOLAKAMI

Dzielnicowi z Posterunku Policji w Trzcianie, w powiecie bocheńskim, spotkali się w piątek z dziećmi z Przedszkola w Kierlikówce. Celem spotkania było omówienie tematów związanych z bezpieczeństwem podczas wakacji. W trakcie rozmów mundurowi przekazali maluchom rady, mające zwiększyć poziom ich bezpieczeństwa m.in. nad wodą oraz na drodze.

Początek okresu letniego jest także początkiem promowania policyjnych akcji mających poprawić poziom bezpieczeństwo w tym okresie. Jedną z najważniejszych jest „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, która to jest omawiana nie tylko nad lokalnymi zbiornikami wodnymi. W ostatni piątek (tj. 8 lipca br.) policjanci z Posterunku Policji w Trzcianie spotkali się z dziećmi z Przedszkola w Kierlikówce. Dzielnicowi przeprowadzili z najmłodszymi pogadanki na temat bezpieczeństwa nad wodą, na drodze oraz o zagrożeniach związanych z rozpoczętym już okresem wakacyjnym.

Dziecięca ciekawość może sprawić, że nieświadomie znajdą się one w niebezpieczeństwie, zatem głównym celem policyjnego spotkania z przedszkolakami było przekazanie im informacji o prawidłowym zachowaniu w kontaktach z nieznajomymi, podstawowych zasadach bezpiecznego zachowania w domu czy na placu zabaw.

Dzieci dowiedziały się, w jaki sposób należy zachowywać się, gdy spotkają na swojej drodze bezpańskiego lub agresywnego psa, dlatego pozycja  „żółwia” nie jest już dla nich obca. W nauce przedstawionej w formie zabawy policjanci przybliżyli im również podstawowe zasady ruchu drogowego. W trakcie spotkania najmłodsi mogli nie tylko porozmawiać z funkcjonariuszami, ale także obejrzeć policyjny sprzęt oraz wsiąść do policyjnego radiowozu.

Opracowanie: KPP Bochnia