POWIATOWE OBCHODY ŚWIĘTA POLICJI W BOCHNI

W piątek (tj. 22 lipca br.) policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Bochni uczcili obchody Święta Policji. Tegoroczna uroczystość upamiętniała 103. rocznicę powstania Policji Państwowej.

22 lipca br. o godzinie 9 na placu Komendy Powiatowej Policji w Bochni odbył się uroczysty apel z okazji Święta Policji. W uroczystości wzięli udział szefowie bocheńskiej jednostki, kadra kierownicza, policjanci nominowani do odznaczeń i wyższych stopni służbowych oraz zaproszeni goście: reprezentanci lokalnych samorządów, byli komendanci bocheńskiej komendy, przedstawiciele instytucji na co dzień współpracujących z naszą jednostką.

Uroczystość rozpoczęła się złożeniem meldunku Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie insp. Piotrowi Morajce. Następnie wprowadzony został sztandar Komendy Powiatowej Policji w Bochni oraz odśpiewany hymn narodowy Rzeczypospolitej Polskiej.

Minutą ciszy uczczono pamięć dwóch policjantów, z województwa łódzkiego i świętokrzyskiego,  którzy w ostatnim czasie stracili życie podczas pełnienia obowiązków służbowych.

Podczas uroczystości zostały odczytane i wręczone policjantom akty mianowania na wyższe stopnie służbowe. Awanse na wyższe stopnie przyznano 67  funkcjonariuszom w tym:

  • – 3 w korpusie oficerów,
  • – 49  w korpusie aspirantów,
  • – 6 w korpusie podoficerów,
  • – 9 w korpusie szeregowych.

Wręczono także medale 30-lecia Powstania NSZZ Policjantów oraz brązowe medale za zasługi dla NSZZ Policjantów województwa małopolskiego, którymi odznaczono trzech policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Bochni.

Awansowanym i wyróżnionym policjantom pogratulował Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie insp. Piotr Morajko.  Życzenia złożył także Komendant Powiatowy Policji w Bochni insp. Jerzy Polczyk.

Opracowanie: KPP Bochnia