Podziękowania i wyrazy uznania dla odwagi i determinacji z rąk Komendanta Powiatowego Policji w Bochni

Komendant Powiatowy Policji w Bochni przekazał podziękowania i wyrazy uznania dla odwagi i determinacji mężczyzny, który w trakcie tej interwencji wobec nietrzeźwego kierowcy doznał złamania nogi.

W piątek 12 sierpnia br. w miejscowości Gawłów pijany 29-latek kierujący samochodem Alfa Romeo swoją jazdą powodował zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Kierowcy alfy został jednak zatrzymany i ujęty przez swojego rówieśnika – mieszkańca gminy Bochnia, który jechał za nim. Nietrzeźwy kierujący okazał bardzo agresywny. W trakcie zdarzenia odebrał telefon interweniującemu mężczyźnie, by nie mógł zadzwonić na Policję, a chcąc odzyskać klucze do pojazdu i ruszyć dalej, bił i dusił mężczyznę, a w konsekwencji swojego działania doprowadził do złamania jego lewej nogi.

Pisaliśmy o tym szerzej w komunikacie: https://bochnia112.pl/2022/08/16/pijany-29-latek-zlamal-noge-mezczyznie-ktory-uniemozliwil-mu-dalsza-jazde-samochodem/https://bochnia.policja.gov.pl/…/25279,Pijany-29-latek…

Dzisiaj (tj. 22 sierpnia br.) do poszkodowanego udał się Komendant Powiatowy Policji w Bochni. Inspektor Jerzy Polczyk podkreślił, że dzięki zdecydowanej postawie mężczyzny udało się uniknąć potencjalnej tragedii na drodze. W trakcie rozmowy komendant podziękował 29-latkowi za wzorową obywatelską postawę. Inspektor Polczyk nie krył uznania dla odwagi i determinacji mężczyzny, który w trakcie tej interwencji doznał złamania nogi. Wręczył mu pamiątkową statuetkę oraz życzył szybkiego powrotu do zdrowia.

 

Opracowanie: Małopolska Policja