Strażacy z Proszówek sami zbudowali przyczepę pompową

Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Proszówkach widząc zapotrzebowanie na przyczepę, która zwiększy bezpieczeństwo i pozoli na szybsze działanie jednostki sami z pomocą sponsorów zbudowali taki sprzęt.

Przyczepa ta może być wykorzystywana w każdych warunkach pogodowych, również nocami przy długotrwałych skutkach powodziowych dzięki oświetleniu LED, które zostało zamontowane w środku. Wykorzystano również plandekę, która chroni sprzęt. Po jej rozłożeniu służy strażakom jako schronienie przed słońcem czy też deszczem.

Jak sami piszą w swoich mediach społecznościowych:
“Na początku chcieliśmy podziękować firmie DOOR Filipek Producent okien drzwi aluminiowych i PCV, fasady, rolety za wykonanie stelaża pod zabudowę naszej przyczepki. Cała konstrukcja jest wykonana w całości z aluminium profesjonalna robota na bardzo wysokim poziomie. Kolejnym etapem było skompletowanie sprzętu aby go pomierzyć i ulokować tak, żeby był łatwo dostępny i można go było szybko użyć w sytuacji zagrożenia. Następnie zakupiliśmy materiały potrzebne do skończenia projektu i wzięliśmy się sami za robotę. wymagało to zaangażowania i poświęcenia dużej ilości wolnego czasu przez naszych strażaków, którzy mogli wykorzystać w inny sposób. Kolejnym etapem był zakup zbiornika brezentowego o pojemności 13m³, który wykorzystywany jest jako bufor wodny przy pożarach lasów, pożarach zakładów produkcyjnych co zmieniło nieco rozmieszczenie sprzętu. Przyszła pora na połączenie wszystkiego w jedną spójną całość. Chcieliśmy również podziękować firmie NOWA.Konstrukcje stalowe Radosław Nowak bezinteresowne użyczenie sprzętu potrzebnego do prac związanych ze spawaniem konstrukcji oraz wszystkim ludziom, którzy służyli swoją pomocą. Na koniec oklejeniem zajął się Kuba Szymczyk dla Ciebie również wielkie podziękowania.”

Druhowie z Proszówek spisali się na medal, w ciągu 7 dni projekt został ukończony według koncepcji, która sobie zaplanowali!

Źródło: OSP Proszówki