DZIAŁANIA „BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY” I „ZWALNIAM PRZED SZKOŁĄ” NA TERENIE POWIATU BOCHEŃSKIEGO

Zwiększona ilość policyjnych patroli przy szkołach zlokalizowanych na terenie powiatu bocheńskiego, związana jest z powrotem uczniów do szkół. Funkcjonariusze pełniący służbę m. in. na drodze krajowej nr 94 w Łapczycy czy drodze wojewódzkiej nr 965 w Proszówkach, dbali o bezpieczeństwo osób rozpoczynających naukę w szkołach znajdujących się bezpośrednio przy tych ruchliwych trasach. 

Powakacyjny powrót uczniów do szkół był motywem przewodnim przeprowadzonych wczoraj (1 września br.) i kontynuowanych w najbliższych dniach działań pod nazwą „Bezpieczna droga do szkoły” oraz „Zwalniam przed szkołą” . Nad bezpieczeństwem pieszych i kierujących w rejonie placówek oświatowych czuwali bocheńscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego. Policjanci prowadzili działania w obrębie szkół usytuowanych w rejonie najbardziej ruchliwych dróg powiatu bocheńskiego. Reagowali na wykroczenia popełniane przez kierujących pojazdami – poruszanie się z niedozwoloną prędkością, wyprzedzanie w rejonach przejść dla pieszych, stan trzeźwości kierujących – oraz przez pieszych. Działania funkcjonariuszy nie ograniczyły się do reagowania na popełniane wykroczenia. Policjanci pomagali dzieciom przy przekraczaniu jezdni na przejściach dla pieszych, a wspólnie z Zastępcą Dyrektora Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Tarnowie Sławomirem Turkiem edukowali kierowców, wręczając im ulotki informacyjne oraz odblaski. W trakcie działań nie odnotowano rażących wykroczeń.

Działania te, przeprowadzone pod nazwą „Bezpieczna droga do szkoły” i „Zwalniam przed szkołą” będą trwały do 9 września.

Kolejny etap akcji „Bezpieczna droga do szkoły” będzie kontynuowany w najbliższych dniach. Bocheńscy policjanci będą kontrolować autokary, którymi dzieci oraz młodzież wyjeżdżają na wycieczki szkolne. Prowadzone będą również regularne spotkania z uczniami i nauczycielami, w trakcie których omówione zostaną kwestie z zakresie bezpieczeństwa na drogach.

Opracowanie: KPP Bochnia

Please follow and like us: